Zimní venčení

Zimní venčení

Psi jsou citliví na omrzliny a podchlazení stejně jako lidé. Takže popřemýšlejte jak dlouhou procházku zvolit v závislosti na venkovní teplotě a aktuálnímu počasí obecně. Ve velkých mrazech choďte na kratší procházky a věnujte pozornost signálům podchlazení, jako je třes, úzkost a pomalý pohyb (loudání).

Krátkosrsté rasy nebo psy menšího vzrůstu ochraňte před mrazem zimním oblečkem. Navíc takový obleček je i pěkný designový doplněk.

Zvláštní pozornost věnujte péči o psí tlapky. Ty jsou vystaveny nebezpečí z vysušení, popraskání, bolesti způsobené ledovými krystalkami, mrazu, posoleným chodníkům, případně sněhovým nábalům na tlapkách.

Jo a pozor při vůbec prvním vstupu na led. Pomalu - klouže to, ať si hafušák neublíží. Je to pro něj nový povrch a musí se na něm naučit chodit a běhat. Hozený míček na zamrzlou hladinu rybníka může být příčinou nepříjemného pádu. Samostatnou kapitolou je venčení na konci zimy, kdy je led slabší a hrozí riziko proboření. V této době je lepší se ledových plochám vyhnout.Jaká je vaše zkušenost?