Která psí plemena jsou nejvhodnější pro děti?

Která psí plemena jsou nejvhodnější pro děti?

Jaký je nejlepší pes pro děti? To je častá otázka, ale není na ni žádná konkrétní odpověď. Teoreticky, téměř všichni psi mají potenciál být s dětmi ve velmi dobrém vztahu. Mezi plemena doporučená pro domácnosti s malými dětmi patří labradoři, retrívři, bíglové, teriéři, pudlíci a kólie. Nedá se však jednoznačně určit, že nějaké plemeno je "nejlepší pro děti". Důvodem je hlavně to, že stejně jako lidé, i psi jsou jednotlivci. Když uvažujete o nějakém plemeni, pořádně si prostudujte všechny dostupné informace. Zjistíte tak charakterové vlastnosti psa a historii jak se vyvíjeli.

Máte čas věnovat se německému ovčákovi, který byl určený na dlouhé hodiny práce a služby? Můžete rozvíjet potenciál border kólie určené k pasení stáda ovcí? Protože jenom když bude mít velké množství aktivit, jako například agility, bude šťastná. Existují i plemena, která milují každého koho potkají, například Jack Russel teriér. Je to však výjimka. Při výběru psa se pobavte s chovateli ze stanice, zjistěte jak může zvažovaný pes zapadnout do vašeho stylu života. Odborníci vám poskytnou všechny potřebné informace pro vaše rozhodnutí. Je lepší uvažovat nad "nejlepšími vlastnostmi psa pro děti" než nad "nejlepším psem pro děti".

Odpovědi na následující otázky byste měli pečlivě zvážit, mohli by vám pomoct při rozhodování o novém členovi rodiny: Jaký máte životní styl? Bydlíte v domě, v bytě, na venkově nebo ve městě? Jste aktivní nebo máte raději svoje pohodlí? Proč chcete psa? Jste alergický na psí chlupy? A co když bude alergické vaše dítě?

Mohlo by vás zajímat:
charakteristika vybraných psím plemen vhodných k dětem
Co zvážit, než si pořídíte psa
Jak si vybrat správného psa
Jak připravit psa na příchod miminka
Než si pořídíte štěňátko
Děti a bojová plemena (zamyšlení)Jaká je vaše zkušenost?