Charakteristika vybraných psích plemen vhodných k dětem

Charakteristika vybraných psích plemen vhodných k dětem

Rodiny s dětmi ideálně potřebují inteligentního psa s dobrou povahou a průměrně aktivního. Některá plemena jsou přirozeně vhodná k dětem. V tomto článku najdete několik z mnoha plemen, která budou s dětmi dobře vycházet.

Labrador Retrívr nebo Zlatý Retrívr: Tato plemena reagují na děti skvěle, jsou dostatečně chytrá, ale mohou být někdy i hodně hyperaktivní, pokud nemají dostatek pohybu.

Pudl: Věřte tomu nebo ne, pudlové jsou extrémně chytří a mají skvělý temperament. Navíc si můžete vybrat i velikost - toy, malý, nebo standard. Vaší povinností však bude pravidelné stříhání.

Bišonek: Tato malá chundelatá kulička miluje hraní, ale zpravidla nemá příliš energie. Je to malý pes, který je perfektní pro malé človíčky. Taktéž je nutný pravidelný sestřih srsti.

Bígl: Tito psi jsou přátelští, chytří a ne příliš velcí. To je předurčuje jako vhodné pro děti. Obvykle velmi dobře reagují na trénink, i když někdy mohou být pěkně paličatí.

Teriér (Kern, West highland, Jack Russel) Tihle aktivní psíci se zdají být přirozeně spříznění s dětmi. Dokážou s nimi vycházet, tolerovat cokoliv a přesto jsou k dětem stále něžní.

Kólie a Sheltie: Obě velmi klidné, přátelské a tolerantní plemena, která často vycházejí s dětmi, všeho věku a velikostí, velmi dobře. Však vzpomeňte na Lassie. Potřebují ale dostatek pohybu.

Pražský krysařík: jemný, přátelský a mazlivý pes, který je vhodný do každé rodiny. Svému pánovi je bezmezně oddán a hezký vztah si utvoří i k dětem. Pražský krysařík umí být díky svému temperamentu také velmi zábavný společník, je velmi zvědavý, občas uličnický, ale při dobré výchově poslušný.

Německý ovčák: Ovčáci jsou nadmíru věrní a ochranářští. Ale MUSÍ být dobře vycvičeni. Zejména v mládí jsou velmi hraví.

voříšci z útulku: Tihle hafani jsou obvykle inteligentní a vyrovnaní. Jsou to prostě skvělí psi! A navíc můžete mít dobrý pocit, že jste jednoho zachránili od života v kleci.


Ne všichni psi malého vzrůstu jsou vhodní k dětem. Například čivava - sice nenáročný a velmi oddaný pes, který se rád mazlí v klíně, miluje společnost, ale jsou také velmi odvážné a smělé. Při jakémkoli náznaku útoku ze strany dospělých lidí nebo dětí, mohou i zaútočit a agresora pokousat.


Mohlo by vás zajímat:
Která psí plemena jsou nejvhodnější pro dětiJaká je vaše zkušenost?